Luka Dončić obilježio drugi dan

Luka Dončić

Luka Dončić odveo je Sloveniju do pobjede protiv Venecuele.

Slovenija je u okviru prve utakmice grupe F na Svjetskom prvenstvu na krilima Luke Dončića pobijedila Venecuelu rezultatom 100:85.

Na početku utakmice djelovalo je da će Venecuela pružiti dostojan otpor šampionima Evrope iz 2017. godine. Južnoamerička selekcija je u prvoj dionici postigla čak devet trojki i poslije 10 minuta na odmor otišla sa vođstvom od 33:31.

Trgli su se Slovenci u nastavku, napravili su seriju 12:0, ali do kraja odrmora Venecuela je smanjila na pet poena zaostatka.

Ipak Slovenci su meč prelomili u trećoj dionici kada su stekli dvocifrenu prednost koju do kraja nisu ispustili. Najefikasniji pojedinac meča bio je Luka Dončić koji je upisao 37 poena. Pratio ga je Majk Tobi sa 21. Kod poraženih Soho je postigao 16.

Pešić: Naš dogovor je bio da zaustavimo Kajla Andersona

Košarkaši SAD-a savladali su Novi Zeland rezultatom 99:72 u okviru grupe C. Novi Zeland je dobro počeo meč, poveo 14:4, ali to je bilo sve od njih. Amerikanci su tada preuzeli kontrolu, okrenuli rezultat i do poluvremena stekli dvocifrenu prednost. U nastavku su samo uvećavali prednost do maksimalnih + 27 koliko je bilo na kraju.

Amerikance je do pobede predvodio Paolo Bankero sa 21 poenom, Entoni Edvards je dodao 14, Džaren Džekson i Ostin Rivs po 12. Kod Novog Zelanda Ruben Rangi je ubacio 15.

Đorđević: Vjerujem da u ovom sastavu ima i dio mene

Prethodno je u ovoj grupi Grčka savladala Jordan rezultatom 92:71.

U ostalim utakmicama Španija je bila bolja od Obale Slonovače 94:64, Brazil je savladao Iran 100:59, Gruzija je upisala istorijsku pobjedu u prvom nastupu na Mundobasketu. Slavili su u meču protiv Zelenorstskih ostrva 85:60.

Bogdanović: Nadam se još boljim partijama