Leotar teško protiv Bratunca

Košarkaši Leotara pobijedili su Bratunac na domaćem terenu u meču 11. kola Lige BiH.

Leotar je na domaćem terenu pobijedio 81:78 (23:14,18:24,22:17,18:23). Leotar je sada na učinku sedam pobjeda tri poraza, a Bratunac ima šest pobjeda i pet poraza. Domaći tim je imao 14 poena prednosti u trećoj četvrtini protiv Bratunca, koji je došao u Trebinje sa samo osam igrača. Ipak Rauč i Vejd se nisu predavali i uspjeli su uvesti meč u egal završnicu. Na minut ipo do kraja bilo je 78:77. Božo Đurasović postiže dva poena za Leotar, na drugoj strani jedno bacanje pogađa Drašković, drugo namjerno promašuje na dvije sekunde do kraja i to je 80:78. Fauliran je Božo Đurasović koji postavlja konačnih 81:78.

Božo Đurasović je imao 21 poen i 10 skokova u pobjedničkom timu, 18 poena i devet skokova imao je Nikola Jeftić, Nikola Đurasović je dao 16, a Dejan Šakotić 11 poena za Leotar. Na drugoj strani Džozef Rauč 26, Antonio Vejd 16, Nikola Ćirković 15, Zoran Vilotijević devet poena i 11 skokova.