Leotar “melje”

Košarkaši Leotara pobijedili Radnik na domaćem terenu u meču 13. kola Lige BiH što im je peta pobjeda u nizu.

Leotar je na domaćem terenu pobijedio goste iz Bijeljine, koji su bili bez Kokoruša, Riznića i Markeza sa 92:64 (20:19,22:6,25:15,25:24)

Gosti su bili konkurentni samo u prvoj četvrtini, a onda su domaći košarkaši preuzeli stvari u svoje ruke i na poluvremenu su imali 17 poena prednosti (42:25) i tu je pobjednik bio odlučen. Do kraja je domaća ekipa, za koju je večeras zaigrao i posljednje pojačanje Milan Lužaić, rutinski odradila posao i došla do nove pobjede.

Leotar je sada na učinku osam pobjeda i tri poraza, dok Radnik ima tri pobjede i devet poraza.

U domaćem timu Đorđije Ninković najefikasniji sa 20 poena, Milan Lužaić je dao 13, Srđan Milanović 12, a po 10 su ubacili Božo Đurasović i Marko Raičević. Kod gostiju Đorđe Curović 15, Srđan Jovanović i Džordan Bel po 12 poena.