Kanada preko Slovenije do Srbije, koja je ispunila prvi cilj ide na Olimpijske igre

Kanada

Kanada će igrati protiv Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva. Ovom pobjedom Kanađani su poslali Srbiju na Olimpijske igre.

Kanađani su u četvrtfinalu pobijedili Sloveniju 100:89.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena Kanada je krajem treće i početkom četvrte četvrtine, kada su napravili seriju 9:3, prelomili meč u svoju korist. Otišli su na 89:71 i tako ovjerili put u polufinale.

A kada je Dončić na šest ipo minuta zbog druge tehničke isključen definitivno je bilo jasno da Slovenija nema šanse.

Kraj Letonske bajke: Njemačka je u polufinalu

Šej Gildžes Aleksander je prevodio Kanadu sa 31 poenom, Ar Džej Beret je ubacio dva manje, a Dilon Bruks i Nik Aleksander Voker su dali po 14. Na drugoj strani Luka Dončić 26, Klemen Prepelič 22 poena.

Polufinalni mečevi na programu su u petak. Srbija i Kanada igraju od 10 i 45, a SAD i Njemačka od 14 časova i 45 minuta.