Kalinić i Veseli stali na put Zvezdi

veseli

Crvena zvezda u 29. kolu Evrolige izgubila u Barseloni i dodatno umanjila šanse za plej of.

Barselona je na domaćem terenu upisala pobjedu poslije velike borbe 85:79 (18:15,22:21,17:21,28:22). Bila je ovo 19 pobjeda Barselone, dok je Crvena zvezda doživjela i 17. ovosezonski poraz.

Jan Veseli i Nikola Mirotić su za pobjednike upisali po 21 poen. Tomaš Satoranski je dao 13, Aleks Abrines 12, a Nikola Kalinić je upisao pet poena. Na drugoj strani Fakundo Kampaco 24 poena, Filip Petrušev 12, Luka Mitrović i Ben Bentil po 11.

Barselona je kontrolisala igru i rezultat u prvom poluvremenu poslije kojeg su imali prednost 40:36.

Barselona je odlično počela drugo poluvrijeme. Poslije trojki Satoranskog i Mirotića prvi put na meču su imali dvocifrenu prednosrt 46:36. Stigao je brz odgovor gostiju i nakon dvije trojke Kampaca prišli su na 50:48. Na kraju treće četvrtine bilo je 57:57 nakon što je Vildoza pogodio za dva.

Na početku posljednje četvrtine Veseli je vezao pet poena, a Mirotić je postigao trojku. Na drugoj strani samo je Vildoza pogodio i Barselona je povela 65:59. Onda je tehničku dobio Filip Petrušev i domaći tim je imao 66:59. U narednom napadu Mitrovića je izblokirao Veseli, na drugoj strani pogodio je Nikola Kalinić i domaći tim je imao prednost 68:59 nakon serije 11:2 koju su napravili za dva ipo minuta. Nakon time outa Vildoza gubi loptu, ide na liniju slobodnih bacanja i Barselona opet ima dvocifrenu prednost 69:59. Nije se Zvezda predavala i nakon četiri slobodna bacanja u nizu koje su pogodili Kampaco i Petrušev prilazi na 73:68.

Na drugoj strani Satoranski je precizan za vođstvo 75:68. Uzvratio je trojkom Petrušev za 75:71, pokušao je da vrati Mirotić nije uspio. Kampaco je fauliran i sa linije penala dovodi Zvezdu na tri poena minusa 75:73. Ona poslije neiskorištenog napada domaćin Lazarević ne pogađa zicer i stiže kazna. Jokubaitis postiže dva poena uz faul i to je 78:73 za Barselonu. Sjajni Kampaco u narednom napadu postiže trojku za 78:76 na dva minuta do kraja.

Jokubaitis preuzima odgovornost i opet svom timo donosi četiri poena prednosti 80:76. Na drugoj strani ne pogađa za tri Vildoza, a Kalinić postiže trojku za 83:76. Zvezda brzo preko Petruševa smanjuje na 83:79, a Veseli zakucava za 85:79 i ovjerava pobjedu.