Ubjedljivi Igokea, Bosna i Zrinjski

Košarkaši Igokee slavili ubjedljivu pobjedu u Kaknju.

Igokea pokazuje pun potencijal u posljednje dvije utakmice. Bosnu Royal su na domaćem terenu pobijedili u prošlom kolu sa 26 poena razlike, a u osmom kolu su “pregazili” Kakanj u gostima 62:88 (8:29, 15:26, 18:22, 20:12 )i tako ima nanijeli petu uzastopni poraz.

Jeste da je Kakanj bio oslabljen, ali ključan je bio pristup igrača Igokee.

Kada Igokea uđe u meč maksimalno angažovana, kao što je slučaj u prethodna dva meča onda za tim Žarka Milakovića nema brige. U Kaknju su odlučno krenuli od starta i već u prvoj četvrtini, koju su riješili u svoju korist (28:9) riješili pitanje pobjednika. Do poluvremena su imali prednost od 30 poena (54:24).

U drugom dijelu oba trenera su dali šansu mlađim košarkašima.

U pobjedničkom sastavu svi igrači izuzev Danila Šibalića su davali poene. Najefikasniji je bio Marko Ljubičić sa 18 poena, Dalibor Ilić je dao 14, Dominik Artis 10.

U domaćem sastavu Nikola Gaćeša je bivšemtimu ubacio 18 poena, Adi Zahiragić i Milivoje Božović su dodali po 12.

Košarkaši Bosna nanijeli su težak poraz Širokom 101:69. Za Bosnu je ovo bila četvrta pobjeda, a sve su ih ostvarili na domaćem terenu.

Brendfors i Obrajen sa po 22 poena najbolji u Bosni. Na drugoj strani Kromer jedini dvocifreni sa 20 poena.

Zrinjski je takođe bio ubjedljiv u ovom kolu. Na domaćem terenu savladali su Sparse 91:75.

Sven Smajilagić sa 17 te Mari Ture i Marko Ramljak sa po 16 poena najbolji u Zrinjskom.

Na drugoj strani Ibrahim Durmo najbolji sa 17 poena.