Juniori Borca su šampioni BiH

Juniori banjalučkog Borca novi su šampioni BiH.

Borac je u odlučujućem meču za šampiona BiH na domaćem terenu pobijedio Igokeu sa kojom su nedavno igrali u finalu šampionata Republike Srpske, sa 75:71.

Igokea je na poluvremenu vodila 41:37, a onda je Borac odlično odigrao treću četvrtinu koju su dobili 26:12 i pred odlučujućih 10 minuta su imali prednost 63:53.

Onda ekipa Slobodana Kecmana pravi seriju 10:2 i dolaze na 65:63, a potom i na 67:66 na minut do kraja. Andrej Janković onda preuzima odgovornost i sa poludistance pogađa za 69:66. Na drugoj strani Dušan Makitan pogađa oba slobodna bacanja. Potom igrači Igokee prave nesportsku, Janković pogađa oba bacanja za 71:68. Onda Popović ide na liniju penala i on je siguran i to je pobjeda ekipe Milana Jovanića.

U pobjedničkom timu Nikola Šarić 17, Luka Šipka 15, Boriša Zirojević i David Popović po 13 poena. Na drugoj strani Vasilije Kuridža 19 poena i 12 skokova, Dušan Makitan 16 poena i 13 skokova, Kosta Egić 11, Luka Jovičić 10 poena.

Ovi timovi su igrali nedavno finale šampionata Republike Srpske, a juniorsko godište u šampionatu Srpske i BiH nije isto. U šampionatu BiH mogu igrati igrači 2005. i mlađi, a u šampionatu Srpske 2004. i mlađi.