Jokiću treba veća podrška. Boston na pobjedu od finala

Košarkaši Denvera poraženi su od Los Anđeles Klipersa 113:107 u trećoj utakmici polufinala plej ofa Zapadne konferencije. Boston je u petom meču polufinala plej ofa, ali Istočne konferencije, savladao Toronto 111:89.

Srpski reprezentativac, Nikola Jokić, bez podrške saigrača, izuzev Portera, nije mogao sam da donese trijumf ekipi Denvera. Denver je odlično odigrao prve tri četvrtine, stekao rezultatsku prednost, ali je popustio u posljednjem periodu. Jokić i saigrači u posljednjoj četvrtini postigli su samo 19 poena, primili deset više i izgubili utakmicu. Klipersi sada vode sa 2:1 u seriji.
Jokić je na terenu proveo 38 minuta i postigao 32 poena, imao 12 skokova i 8 asistencija.

I Majkl Porter Junior je ostvario dabl dabl učinak, 18 poena i 10 skokova. U pobjedičkom sastavu istakli su se Pol Džordž sa 32 poenai Kavaj Lenard sa dabl dabl učinkom, 23 poena i 14 skokova.
Naredni meč je u noći između srijede i četvrtka, tri časa poslije ponoći.
Košarkaši Bostona na korak su do finala plej ofa Istočne konferencije. Boston je u petoj utakmici deklasirao aktuelnog šampiona, ekipu Toronta 111:89 i poveo sa 3:2 u seriji. Za plasman u finale potrebna im je još jedna pobijeda. Za trijumf Bostona najzaslužniji bili su Džejlen Braun sa 27 i Kemba Voker sa 21. postignutim poenom. U ekipi Toronta bolji od ostalih bio je Fred Vanvlit sa 18 peona.