Janis Sferopulos: Zasluge idu svima u timu do predsjednika kluba

Sferopulos nakon Kupa Korać
Janis Sferopulos

Janis Sferopulos trener Crvene zvezde govorio je poslije osvajanja Kupa Radivoj Korać.

Crvena zvezda je u finalu pobijedila Partizan 85:79 i tako četvrti put u nizu došla do trofeja. Za grčkog trenera Janisa Sferopulosa ovo je prvi trofej na klupi ovog kluba.

Utakmica je bila pravi derbi. Nismo dobro počeli, Partizan je u prvom poluvremenu kontrolisao utakmicu do 15. minute uz vođstvo do deset poena. Veoma je važno kako smo odreagovali do kraja prvog poluvremena. U nastavku smo bili sjajni defanzivno i dopustili smo im mnogo manji broj poena. U napadu smo igrali pametno, pronalazili najbolja rješenja i zato želim da čestitam igračima na utakmici koju su odigrali.

Nije lako igrati derbi u ovoj atmosferi i zadržati koncentraciju kako bi se ispoštovali svi planovi iz svlačionice. Čestitam igračima, ovo je veoma lijep dan za cijelu organizaciju. Zasluge idu svima u timu do predsjednika kluba. Želim da iskažem veliko poštovanje stručnom štabu i cijelom staffu koji radi sa igračima.

Ne postoje izgovori i niko ne želi da ih sluša. Imali smo problem sa Teodosićem i Lazićem. Do posljednjeg trenutka nije se znalo da li će igrati. Zbog toga želim spomenuti sjajan posao doktora i fizioterapeuta, mojih pomoćnika. Svi imaju velike zasluge za ovaj trofej. I dalje nas čeka mnogo posla, ali ovo je važna pobjeda, trofej i sretni smo što smo podarili sreću našim navijačima”, rekao je Janis Sferopulos.

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.