Iz Litvanije kući pjevajući

Treća pobjeda Partizana u Evrokupu, druga u gostima.

U trećem kolu Partizan je slavio protiv Ritasa u gostima 61:66 (18:17,12:17,18:16,13:16).

Partizan NIS nikada nije pobijedio Ritas u Viljnusu… do večeras! U 3. kolu Evrokupa, crno-bijeli su u tvrdoj utakmici savladali litvanski tim sa 61:66 i tako zadržali maksimalan učinak i čeonu poziciju u grupi B. Na početku meča, oba tima su igrala veoma agresivno a veća preciznost u ranoj fazi meča je domaćem timu donijela početnu prednost, koju su crno-bijeli malo po malo topili, da bi na isteku prve dionice rezultat glasio 18:17 u korist domaćih.

U drugoj četvrtini, Ritas je dugo održavao blagu rezultatsku prednost koju su Volden i Pejdž sa dve trojke preokrenuli u korist Partizana za 30:34 poslije 20 minuta igre.

Kako je završio prvo, Markus Pejdž je tako počeo i drugo poluvrijeme – trojkom! Ipak, domaći košarkaši se nisu predavali, pa su do isteka 30. minuta igre prišli na -2. U posljednjoj dionici, uglavnom je Partizan imao blagu prednost, ali je na 45 sekundi do kraja meča, Kairis imao dva slobodna bacanja za izjednačenje. Pogodio je jedno, a Nemanja Gordić je na drugoj strani ubacio šut van linije 6,75 za, ispostaviće se, ključnih +4 na 27 sekundi prije kraja. Do kraja meča, Pejdž je sa linije slobodnih bacanja potvrdio trijumf crno-bijelih.

Crno-bijeli se u srijedu vraćaju u Beograd, da bi već u petak otputovali u Bar, na meč 3. kola ABA , protiv Mornara, koji je na programu u subotu, 19. oktobra od 17 časova.

RITAS: Sirvidis 2, Bičkauskis, Gidraitis, Holovej 5, Kruz 15, Ehodas 2, Girdziunas 3, Bendžius 15, Blaževič 4 , Kairis 10, Berstou 5, Butkevičijus.

PARTIZAN: Volden 7 (6sk), Zagorac 7 (6sk), Pejdž 17 (trojke 4/5), Gordić 13 (6sk, 7as), Parahovski, Jaramaz , Miletić, Veličković, Birčević 5, Janković 4 (4sk), Peiners 2, Mozli 11 (7sk).