Ivanović udaljio Partizan od plej ofa

Pobjeda Budućnosti protiv Partizana u derbi meču 15. kola ABA lige.

Budućnost je u Podgorici slavila pobjedu 80:72 (20:21,21:15,13:18,26:18). Za podgoričane je ovo 10. pobjeda, dok su crno bijeli na učinku sedam pobjeda i osam poraza i teško je očekivati da do kraja mogu osigurati plej of.

Poslije izjednačene tri četvrtine u posljednjoj je stvari u svoje ruke uzeo sjajni Nikola Ivanović, koji je bio nezaustavljiv za odbranu Partizana. Budućnost je na dva minuta do kraja povela 75:65. Onda je Rade Zagorac postigao pet poena u nizu, Miler je položio za 75:72 na 46 sekundi do kraja. Onda je u narednom napadu Ivanović pogodio trojku i riješio pitanje pobjednika.

Ivanović je meč završio sa 25 poena, dok je Amadeo Dela Vale dao 17. Na drugoj strani Rade Zagorac 14, Erik Mika 11, Džoš Perkins 10 poena.