Italija nije veći problem za SRBIJU

Druga pobjeda košarkaša Srbije na Akropolis kupu.

Poslije pobjede protiv Turske, Srbija je u drugom kolu savladala Italiju 96:64 (31:17,14:15,25:17,27:15).

Kontrolisala je Srbija igru i rezultat od početka do kraja. Italijani su u prvom poluvremenu koliko toliko čestim slanjem košarkaša Srbije na liniju slobodnih bacanja remetili ritam, ali je onda Srbija u posljednjih 30 sekundi prvog poluvremena napravila seriju 8:0 i odlijepila se na 13 poena razlike (45:32). U trećoj četvrtini ta prednost je samo rasla da bi pred posljednjih 10 minuta Srbija imala 20 poena prednosti (69:49) i pobjednik je bio jasan.

U posljednjem kvartalu nakon tri vezane trojke Bjelice Srbija je otišla na 26 poena razlike (78:51), a do kraja je bilo i 32 u korist Srbija 92:60.

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Nikola Jokić sa 20, Bogdan Bogdanović sa 15, Nemanja Bjelica, Marko Gudurić i Boban marjanović su dali po 13, a Vasilije Micić 11 poena.

U poraženom timu Marko Belineli 16, Alesandro Đentile 11 poena.

Srbija: Simonović 8, Bogdanović 15, Bjelica 13, Raduljica, Birčević, Jokić 20, Milutinov 3, Micić 11, Gudurić 13, Jović, Marjanović 13

Italija: Dela Vale 9, Belineli 16, Đentile 11, Biliga 6, Vitali 6, Filoj, Bruks 3, Tesitori 2, Riči 0, Abas 9, Bags 2, Datome

U posljednjem kolu Srbija sutra od 19 časova i 30 minuta igra protiv domačina Grčke.