Italija moćna, Španija očekivano, Rusi u finišu…

Pregled prvog dana munodbasket.a

Konačno je počelo Svjetsko prvenstvo. U prvom meču na parket izašli su Srbija i Angola i na kraju ritinskih 46 poena razlike za Srbiju.

U drugom meču ove grupe Italija je takođe bila silovita. Protiv Filipina su zabilježili najveću pobjedu ikada u istoriji na Svjetskim prvenstvima, 105:52.

Datome i Dela Vale su ubacili po 17, a poen manje je dao Galinari.

ITALIJA: Abas 2, Belineli 9, Biliga 8, Bruks 8, Datome 17, Dela Vale 17, Filoj 7, Galinari 16 (4/5 za tri), Đentile 6, Heket 7, Tesitori 9, Vitali 2.

FILIPINI: Agilar 2, Almazan 2, Baroka 2, Blač 15, Bolik 6, Dalistan 2, Fajardo 9, Norvud, Perez 15, Pogoj 2, Ravena 5, Rosario 2.

U grupi A Poljska je pobijedila Venecuelu 80:69, Sokolovski sa 16 i Ponitka sa 15 poena prevodili su Poljsku. U drugom meču domaćin šampionata Kina je bila bolja od Obale Slonovače 70:55.

U grupi B Argentina je rutinski odradila posao protiv Južne Koreje 95:69. Nikolas Laprovitola je ubacio 17, Luis Skola 15, Gabrijel Dek 12, a oporavljeni Fakundo Kampaco 11 poena.

U drugom meču ove grupe bilo je puno neizvjesnije. Nigerija je na pet minuta do kraja imala osa poena prednosti protiv Rusije. Ipak čvrsta odbrana Rusije i odlična realizacija slobodnih bacanja u finišu i pobjeda 82:77. Kulagin 16, Voroncevič 14, Zubkov 12 i Fridzon sa 11 poena dvocifreni u pobjedničkom timu. Na drugoj strani Okogi 18, Iroegbu 12 poena.

Najneizvjesnije je bilo u grupi C gdje su se sastali Portoriko i Iran. Na kraju pobjeda Portorika 83:81.

Nepuna tri minuta prije kraja Iran je imao “plus 11” (78:67). Onda portoriko pravi seriju 14:0, uz uzastopne trojke Davida Uertasa za vođstvo 78:81. Vetaran hadadi je pogodio trojku za izjednačenje, a onda pobjedu Portoriku je obezbijedio Havijer Mohika u posljednjim trenucima meča.

U drugom meču ove grupe nije bilo ni blizu napeto. Španija je sa 101:62 pobijedila Tunis.

Rubio je ubacio 17, Ljulj 16, Klaver i Ribas po 12, a Mark Gasol je dao 10 poena.