Igokeina peta u nizu

Košarkaši Igokee u 14. kolu ABA lige pobijedili Borac u Čačku.

Nimburk, Cibona, Krka, PAOK i danas Borac. Pet pobjeda u nizu zabilježila je ekipa Igokee. U meču 14. kola ABA lige u gostima su bili ubjedljivi protiv Borca u Čačku 61:88 (11:21,17:18,16:25,17:24 ) za ukupno osmu pobjedu ove sezone u ABA ligi. Od starta meča bila je jasna ideja u igri Igokee. Spriječiti poene iz reketa domaće ekipe i onemogućiti kretnje u napadu. To im je uspjelo i veoma brzo su došli do dvocifrene prednosti, koju nisu ispuštali do kraja. Na poluvrijeme su gosti otišli sa prednošću od 11 poena razlike (28:39), a u trećoj četvrtini su riješili pitanje pobjednika, pošto su u jednom momentu imali i 28 poena prednosti. Do kraja su rutinski sačuvali prednost i na najbolji mogući način najavili meč plej ina FIBA Lige šampiona, koji ih očekuje za dva dana u Laktašima protiv Ostendea.

U pobjedničkom timu, koji je na kraju imao čak 24 asistencije, svi igrači su postizali poene. Antabija Voler sa 16 je bio najefikasniji, Marko Jošilo i Nikola Tanasković su dali po 12, a Stefan Đorđević 10 poena. U domaćem sastavu Sava Lešić 13, Duda Sanadze 12, Marko Pecarski 11 poena.