Igokea zaprijetila Partizanu, ipak crno bijeli rutinski na kraju do pobjede

Partizan u 25. kolu ABA lige pobijedio Igokeu na domaćem terenu.

Crno bijeli su slavili pred svojim navijačima slavili pobjedu 89:74.Gosti su dobro parirali domaćem timu u prvom poluvremenu. Imao je Partizan i 11 poena više, ali se Igokea vraćala i na poluvremenu je bilo 50:44.

Onda sjajan start gostiju, koji prave seriju 8:0 na početku drugog poluvremena i dolaze do vođstva 52:50. Morao je tajm autom da reaguje i trener domaćih. Poslije je Partizan prebacio u brzinu više i došao do dovocifrene prednosti, a u posljednoj četvrtini šou Alekse Avramovića, koji je vezao 12 poena i crno bijeli odlaze na 20 poena prednosti i rješevaju pitanje pobjednike.

U domaćem timu najbolji Aleksa Avramović, koji je ubacio 15 poena, Alen Smailagić je dao 10 . Na drugoj strani Stefan Đorđević i Nenad Nerandžić po 18, Kosta Kondić 12 poena.

Crno-bijeli su na ovoj utakmici zvanično oborili i rekord ABA lige kada se radi o posjeti tokom jedne sezone. Sa 11,187 navijača protiv Igokee, ukupuna cifra od 98,130 je najviše od strane nekog tima u jednoj sezoni regionalnog takmičenja.