Igokea u drugom poluvremenu slomila otpor Slobode, Bosna u derbiju savladala Široki

Pobjeda Igokee i Bosne.
Igokea - Sloboda

Igokea je u trećem kolu Lige 6 BiH na domaćem terenu pobijedila tuzlansku Slobodu 87:76.

Tim Vlade Jovanovića je tako upisao i treću pobjedu, dok je tim iz Tuzle doživio prvi poraz u Ligi 6. Gosti su odlično odigrali prvo pouvrijeme. Bili su ravnopravan rival o čemu svjedoči i rezultat nakon 20 minuta igre 44:42.

U trećoj četvrtini domaći tim je zaigrao bolje u odbrani i došli su u dva navrata do devet poena prednosti, a pred posljednih 10 minuta na semaforu je pisalo 67:61. Na startu posljednje dionice Igokea dolazi do dvocifrene prednosi 74:63. Vraća se Sloboda i prilazi na 76:70. Ipak nisu mogli više i Igokea je upisala pobjedu.

Džeki Karmajkl je sa 21. poenom bio najefikasniji kod pobjednika, Goran Filipović je dao 20, Mario Nakić je ubacio 19, a Sava Lešić 13 poena. Na drugoj strani Andrija Bojić 21, Ismet Sejfić 17 poena 12 skokova,

Bosna je u derbiju kola bila bolja od Širokog na domaćem terenu 85:69.

Bosnu su do pobjede vodili Sead Hadžifejzović sa 25, Donte Karuters sa 20 i Jure Zubac sa 12 poena i 12 skokova. Na drugoj strani Martin Junaković 19, Mateo Čolak 16 poena.