Igokea slavila u Boriku

Košrkaši Igokee pobijedili su Borac u sedmom kolu Lige 6 BiH.

Igokea je slavila trijumf 86:90 (21:18,13:25,30:25,22:22).

Borac je bolje počeo meč i u prvoj četvrtini su imali i 10 poena prednosti. Ipak gosti, koji su bili bez Klemensa i Karmajkla, se vraćaju i preuzimaju konce igre u svoje ruke te do poluvremena dolaze do prednosti (34:43). U nastavku Igokea vodi, ali nisu igrači Dragana Bajića uspjeli da “prelome” meč. Na pet minuta do kraja su imali prednost 78:69, ali se Borac ne predaje i preko Radukića i Kneževića, koji su pogađali za tri poena uvode meč u neizvjesno završnicu. Poslije trojke i slobodnih bacanja Kneževića na dva minuta do kraja je izjednačeno 82:82. Onda na drugoj strani iz reketa pogađaju Atić i Ilić i Igokea vodi 86:82. Na drugoj strani opet sa penala pogađa Knežević za 86:84 na 35 sekundi do kraja. Atić preuzima odgovornost i opet polaganjem donosi prednost od četiri poena za Igokeu, na drugoj strani uzvraća Knežević, ali je malo ostalo do kraja. Poslije brzog faula Talić na šest sekundi do kraja je siguran sa linije penala i to je konačnih 90:86 za Igokeu.

U pobjedničkom timu Dalibor Ilić je postigao 20 poena (3/4 za tri) i imao sedam skokova. Stefan Fundić je dao 18, Edin Atić, Nikola Jovanović i Darko Talić su dali po 12 poena. U ekipi Borca Draško Knežević 28 poena (6/9 za tri) i 11 asistencija. Nikola Tanasković 19 poena i 10 skokova, Aleksandar Radukić 10 poena.