Igokea se nije lijepo provela u Čačku
foto: Borac/Duško Radišić
Igokea je doživjela težak poraz u meču osmog kola ABA lige.
Borac je u Čačku pobijedio Igokeu sa 97:75 i tako došao do druge pobjede. Na drugoj strani ekipa Nenada Stefanovića, koja je večeras bila bez Džekvana Luisa, Brin Tajrija i Najdžela Sizara doživjela je drugi poraz ove sezone u ABA ligi.
Uvodna faza meča nije nagovještavala konačan rezulat. Igokea je povela 7:5 i onda stala. Odnosno domaći su zaigrali sjajno u odbrani, došli do lakih poena, počeli su da pogađaju i za tri i već nakon prve četvrtine su imali ozbiljnu prednost 27:11.
U drugoj četvrtini dolaze domaći do najveće prednosti 35:12. Onda je uslijedila dobra igra Igokee, koja je prišla na 40:29 i imala svoj momentum i kontru. Nisu je realizovali i uslijedila je kazna. Nova serija domaćih, koji na poluvremenu imaju prednost 53:32.
U trećoj četvrtini domaći tim opet dolazi do najveće prednosti od 23 poena. Održavali su dvadesetak poena prednosti, a pred posljednjih 10 minuta na semaforu je pisalo 78:57 i bilo je teško očekivati da gosti nadoknade ovu prednost.
U posljednjem kvartalu domaći tim je išao do rekordnih 31 poen razlike 90:59.
U pobjedničkom timu šest igrača sa dvocifrenim učinkom. Diante Boldvin i Marko Jošilo su dali po 15, Nikola Manojlović, Petar Radović i Pavle Nikolić su dali po 13, a Aleksa Uskoković je ubacio 11.
Kod gostiju Strahinja Gavrilović 24, Dragan Milosavljević 10 poena.
- Etore Mesina nije više trener milanske Olimpije
- Swish u Laktašima okupio košarkašku mladost
- Dario Đerđa potpisao ugovor sa KS BiH i poručio: Idemo raditi
- Željko Obradović: Imamo veliko poštovanje za protivnika, ali potrebno je da vjerujemo u sebe kao i uvijek do sada
- Povratak Draška Kneževića


