Igokea sa osmoricom do treće pobjede

Košarkaši Igokee zabilježili su treću pobjedu u ABA ligi ove sezone.

U premijernom meču 13. kola Igokea je na domaćem terenu pobijedila Mornar 98:91 (28:29,18:16,26:27,26.19) i prekinula seriju gostiju od tri trijumfa.

Trener Igokee Dragan Bajić na ovom meču računao je na samo 10 igrača, od kojih su osmorica ulazili na teren.

Odluka o pobjedniku je pala u drugoj polovini četvrte četvrtine. Do tada su se ekipe smjenjivale u vođstvu. Imao je Mornar prednost 81:78, a onda Igokea predvođena Vonom, Talićem i Grinom pravi seriju 15:2 i na dva ipo minuta do kraja dolaze prvi put do dvocifrene prednosti 93:83.

Vratio se Mornar serijom 6:0 i na minut do kraja su pršli na 93:89. Reagovao je Bajić tajm autom, poslije kojeg je Grin zaustavljen faulom. Američki plej pogađa jedno, ali je opet posjed za Igokeu nakon što je Herisu ispala lopta nakon defanzivnog skoka. U narednom napadu Heris ne pogađa za tri, a Von daje oba bacanja i meč je riješen.

U pobjedničkom timu sjajan meč je odigrao Majk Grin. Postigao je 27 poena i podijelio devet asistencija, pratio ga je Rašad Von sa 22 poena, Đorđe Gagić je ubacio 17, Darko Talić 11, a Đorđe Simeunović 10 poena.

Kod gostiju Lens Heris 17, Džejkob Pulen 16, Uroš Luković 13, Nemanja Bjelica i Derik Nidam po 11, dok je Suad Šehović dao 10 poena.

Mega – FMP 21.00

TABELA: Budućnost 9-3, Partizan 9-3, Cedevita Olimpija 9-3, FMP 8-4,Primorska 8-4, Mornar 7-6, Crvena zvezda 7-5, Krka 4-8, Cibona 4-8, Zadar 3-9, Igokea 3-10, Mega 2-10.