Igokea poklekla u posljednjoj četvrtini

Igokea izgubila u prvom kolu FIBA Lige šampiona.

Bahčešehir je na domaćem terenu slavio pobjedu 70:67 (13:17,15:19,19:16,23:15). Odlično je ekipa Dragana Bajića odigrala prvo poluvrijeme poslije kojeg su imali osam poena prednosti (28:36). Onda je u drugom poluvremenu domaći tim ispio da meč uvede u neizvjesnu završnicu.

Na 48 sekundi do kraja posije poene Nikole Tanaskovića, Igokea je imala vođstvo 65:67. Na drugoj strani Kandan ne pogađa za tri, ali Mario Nakić na 35 sekundi do kraja dobija tečničku. Iskusni Džamar Smit pogađa slobodna bacanje za 66:67, a nakon toga i šut za tri poena za 69:67 na 29 sekundi do kraja.

Nakon tajm auta gostiju Antabija Voler je šutirao za tri poena – nije pogodio. Bajgul hvata loptu, a košarkaši Igokee prave brz faul. Bujgul pogađa jedno bacanja, a do kraja je sedam sekundi. Kendrik Rej je na isteku vremena šutirao za tri, za produžetak, ali nije pogodio i turski tim dolazi do pobjede.

U pobjedničkom timu Džeri Butsiel je imao 17 poena i 13 skokova, a Džamar Smit je ubacio 17 poena. Na drugoj strani Dešon Stivens 12, Kosta Kondić 9, Kendrik Rej 8 poena.