Igokea “pala” nakon dva produžetka

Treći poraz Igokee, treća pobjeda Cedevita Olimpije.

Ljubljančani su slavili u napetom meču u Laktašima nakon DVA produžetka 90:95 (27:15, 13:24, 14:13, 17:19, 9:9, 10:15).

Igokea je sjajno počela meč. Karaniauskas je vezao poene, neutralisali su Kidi Miler Mekintajera i nakon prvih 10 minuta igre imali su 12 poena prednosti. Do poluvremena gosti su uspjeli da se vrate, a u nastavku rezultatska klackalica. Nijedna ekipa nije uspjela da dođe do osjetnijeg vođstva. Mekintajer je na 47 sekundi do kraja pogodio trojku za vođstvo gostiju 67:64. Evans na drugoj strani pogađa oba bacanja za 67:66. Boutrajt je takođe bio precizan za 69:66. Opet evans pogađa dva za Igokeu, a jaka Blažić oba za Cedevita Olimpiju. Ostalo je još 17. Sekundi. Kinan Evans je preuzeo odgvornost i pogodio trojku za izjednačenje 71:71. Boutrajt poslije tajm auta ne pogađa za dva i meč je otišao u produžetak.

Igokea pravi na početku mini seriju za 75:71. Gosti odgovaraju i vode sa 77:75, pa sa 80:77. Evans opet uzima loptu i pogađa za tri 80:80. Opet posljednji napad za Ljubljančane, ali Kodi Miler Mekintajer ne pogađa i ide se u novi, drugi produžetak.

U drugom gosti vežu pet poena pri rezultatu 88:88 i tu je bio kraj sjajnog meča.

U pobjedničkom timu Jaka Blažič 30, Rajan Boutrajt 20, Kodi Miler Mekintajer 16 poena.

Na drugoj strani Kinan Evans 20, Rašad Von i Marko Tomas po 16, Sava lešić i Vaidas Kariniauskas su ubacili po 11 poena.

Budućnost – Primorska 20.00

TABELA: FMP 3-0, Cedevita Olimpija 3-0, Partizan 2-1, Mornar 2-1 Budućnost 2-0, Mornar 2-1, Zvezda 1-1, Krka 1-1, Primorska 1-1, Mega 1-2, Igokea 0-3, Cibona 0-3, Zadar 0-3.