Igokea ovjerila prvo mjesto pred plej-of

Igokei pol pozicija.
Marko Jošilo

Igokea je pobjedom u gostima protiv Širokog 84:77 ovjerila prvo mjesto pred start plej-ofa.

Sa osam pobjeda i dva poraza branilac titule je završio Ligu 6 i sa prvog mjesta će krenuti u plej of. Ko će im biti protivnik znaće se nakon završetka mečeva Sloboda – Borac i Bosna – Mladost, koji su na programu sutra. Sigurno je da će bez obzira na rezultate Borac sa druge pozicije početi polufinale.

Ovi timovi će se sastati u polufinalu ukoliko Bosna opravda ulogu favorita protiv Mladosti.

Što se tiče meča u Širokom Brijegu, nakon izjednačenog prvog poluvremena, Igokea je u trećoj četvrtini prebacila u brzinu više imali su i najvećih 15 poena prednodi 65:50, a pred posljednjih 10 minuta su imali prednost 65:54.

Gosti su u posljednjoj četvrtini održavali i održali stečenu prednost i upisali pobjedu.

Marko Jošilo i Dragan Milosavljević sa po 16 poena najefikasniji kod pobjednika, Marko Jeremić je dao 11, a Kosta Kondić 10 poena. U domaćem timu koji je Ligu šest završio sa pet pobjeda i pet poraza, Josip Čović i Karlos Pepin su ubacili po 17, a Mateo Čolak je dao 11 poena.

Polufinalna serija, koja se igra na dvije pobjede startuje za vikend.