Igokea na pobjedu do finala: Dragan Milosavljević kao u najboljim danima

Igokea vodi 1-0.
Dragan Milosavljević

Igokea je u prvom meču polufinala šampionata BiH pobijedila Široki Brijeg na domaćem terenu 96:82.

Široki je bolje počeo utakmicu i nakon prve četvrtine gosti su vodili sa sedam poena razlike. Onda je domaći tim, koji brani titulu, do poluvremena uspio da se vrati u meč i nakon 20 minuta igre bilo je 43:41 za tim Marka Cvetkovića.

Gdje su stali u drugoj nastavili su u trećoj četvrtini domaći košarkaši predvođeni Draganom Milosavljevićem i uspjeli su prvi put da dođu do dvocifrene prednosti 62:52. Održali su tu prednost do kraja četvrtine i pred posljednih 10 minuta rezultat je bio 73:63.

U posljednjem kvartalu Igokea je održavala prednost i na kraju je došla do pobjede. Dragan Milosavljević je sa 27 poena predvodio Igokeu, Kosta Kondić je dao 17, a Džeki Karmajkl 13 poena. Na drugoj strani Karlos Pepin 17, Mateo Čolak i Gabriel Karamarko po 13, Mile Čović i Josip Jukić po 10 poena.