Igokea je u polufinalu: Prvo poluvrijeme odlično u drugom umalo prosuli vođstvo

Igokea je u polufinalu.
Luka Jovičić

Igokea, koja brani titulu, igraće u polufinalu turnira FIBA Lige šampiona, koji se igra u Debrecinu.

Igokea je osvojila prvo mjesto u grupi nakon dvije pobjede. Najprije su sa 35 poena razlike pobijedili AEK, a onda i u odlučujućem meču Nimburk sa 88:76.

Od starta je Igokea stavila do znanja sa kakvim namjerama su ušli u meč.

Faruk Duvnjak odigrao je odličnu prvu četvrtinu. Ubacio je devet poena. Nakon prvih 10 minuta igre tim Borisa Jokanovića je imao dvocifrenu prednost 28:17, a Igokea je u prvoj četvrtini imala već sedam asistencija.

Početkom druge dionice Nimburk nakon dobrog šuta za tri prilazi na 30:24. Onda Igokea opet odlazi na dvocifrenu prednost poslije serije 22:4, koja je došla prije svega iz dobre odbrane, dosta laganih poena iz tranzicije postigla je Igokea i otišla do najveće prednosti (52:28). Na poluvremenu je Igokea vodila 54:34.

U trećoj četvrtini Nimburk je odigrao mnogo bolje i pred posljednu dionicu su smanjili na 68:62. U posljednjem kvartalu Igokea dolazi do prednosti 76:67, Nimburk se ne predaje i na pet minuta do kraja su smanjili na 76:70, a onda i na 78:74 na tri minuta do kraja. Na drugoj strani bitne poene postiže Andrej Vuleta za 80:74, a onda nakon ukradene lopte poene postiže i Faruk Duvnjak i stavlja tačku na ovaj meč.

Duvnjak je bio najefikasnij u pobjedničkom timu sa 21. poenom, Luka Jovičić je ubacio 15, Mićo Milovanović 13, a Andrej Ačimović je positgao 10 poena i imao devet skokova. Na drugoj strani Vojteh Sinaček je ubacio 24 poena.

U polufinalu će igrati sa pobjednikom grupe A u kojoj se za prvo mjesto bore Tenerife i Ritas, a njihov meč na programu je u 18 časova i 30 minuta.