Igokea izgubila u Izraelu

igokea

Košarkaši Igokee izigubili su u Izraelu od Hapoel Holona u prvom meču baraža za Top 16 FIBA Lige šampiona.

Domaći tim slavio je ubjedljivu pobjedu 103:79 (22:27,35:20, 25:18, 21:14). Gosti, koji večeras nisu mogli računati na Kendirka Reja su dobro odigrali prvu četvrtinu poslije koje su vodili 27:22.

Onda u drugoj sjajna napadačka igra domaćih koji na poluvrijeme odlaze sa prednošću 57:47. Potom su u trećoj četvrtini napravili seriju 11:0 i otišli na 16 poena prednosti i tu je meč odlučen.

U pobjedničkom timu Marvin Džons 19 poena i 13 skokova, Džo Reglend 12 poena i 14 asistencija. Na drugoj strani Tej Voler 21, Brajant Kraford 16, Nikola Tanasković 14, Kosta Kondić 10 poena. Revanš je 10. januara u Laktašima.