Igokea časno izgubila

Poraz Igokee u četvrtom kolu FIBA Lige šampiona.

Košarkaši Igokee izgubili su od Tenerifa u gostima u meču četvrtog kola FIBA Lige šampiona 80:75 (22:16,12:19,27:21,19:19) .

Igokea je sada na učinku pobjeda i dva poraza, a oba su doživjeli od večerašnjeg protivnika.

Odlično se tim Dragana Bajića držao do početka posljednje četvrtine. Imali su rezultat 53:53, a onda domaća ekipa pravi seriju 15:3 i tu su prelomili meč. Uspjela je Igokea na dva minuta i 40 sekundi do kraja da priđe na 70:66 nakon poena Džekija Karmajkla, koji je odigrao najbolji meč u dresu Igokee. Nakon tajm auta domaćih Salin je pogodio trojku i odveo svoj tim na 73:66. Karmajkl je na drugoj strani opet poentirao za 73:68. Potom je Šermadini zakucao, a uz to Karmajkl je dobio i tehničku, čini se prestrogo dosuđenu, i Tenerife vode 76:68. Grej je za Igokeu pogodio dva bacanja za 76:70. Onda nesportska Greja na Šermadiniju koji pogađa oba bacanja za 78:70. Potom brz napad Igokee, šut za tri pogađa Grej za 78:73, a Šermadini pogađa za dva 80:73, Ilić je pogodio za 80:75 i postavio konačan rezultat.
U pobjedničkom timu Georgi Šermadini 21 poen. Na drugoj strani Džeki Karmajkl 26, Stiven Grej 15 poena.