Košarkaši banjalučkog borca dva kola prije kraja ABA 2 lige obezbijedili plej of.

Borac je plasman među osam najboljih ekipa ovjerio pobjedom protiv Rabotničkog 82:77 (20:17,26:15,22:18,14:27).

Borac je sjajno počeo utakmicu držao konrolu igre i rezultata i u trećoj četvrtini su imali na kraju i 18 poena prednosti. Onda su u posljednjoj dionici malo se opustili i dozvolili makedonskoj ekipi da poslije poena Bundovića na minut do kraja i povede 77:76. Onda Tanaksović postiže trojku i vraća prednost Borcu 79:77, a do kraja on i Knežević sa linije penala postavljaju konačan rezultat.

U pobjedničkom timu Nikola Tanaksović 22, Draško Knežević 17, Srđan Kočić i Božo Đumić po 10 poena. U poraženom timu Pits 26.