Igokea bolja od Borca u derbiju kola Lige 6: Sava Lešić podsjetio na najbolja izdanja

Pobjeda Igokee u Banjaluci
Borac - Igokea

Igokea je u drugom kolu Lige 6 pobijedila Borac u Banjaluci 71:65.

Tim Vladimira Jovanovića je tako upisao drugu pobjedu, dok je Borac u Ligi 6 prvi put izgubio. Od starta meča Igokea je vodila, kontrolisala stvari na terenu, prije svega igru pod košem. S druge strane Borac se najviše oslanjao na šut za tri poena i na poluvremenu je bilo 42:35.

Borac odlično počinje drugo poluvrijeme. Iz dobre odbrane došli su i do šuta i preuzimanju ođstvo 48:47. Onda je trener gostiju tražio taj-aut. Odlična reakcija njegove ekipe nakon toga, prave seriju 11:0 i do kraja nisu ispuštali vođstvo.

Sava Lešić je bio prvo ime u pobjedničkom timu sa 16 poena i 12 skokova, Mario Nakić je dao 15, a Marko Jošilo je imao poen manje, a 10 je ubacio Goran Filipović. U domaćem timu Radoš Šešlija 12 poena i 11 skokova, Džerod Vest 11 poena.

Borac u narednom kolu ide u Mrkonjić Grad na noge Mladosti, a Igokea dočekuje Slobodu.