Igokea bez pobjede završila FIBA Ligu šampiona

Marko Jošilo

Šest utakmica i šest poraza učinak je Igokee ove sezone u FIBA Ligi šampiona.

U posljednjem kolu na domaćem terenu tim Vladimira Jovanovića je izgubio od italijanske Tortone 77:74.

Igokea je odlično otvorila utakmicu. Odličnom igrom uspjela doći do dvocifrene prednosti 15:5. Ipak do kraja prve dionice, gosti su uspjeli da se vrate i priđu na poen zaostatka 22:21. Igokea je dobro odigrala i sve do finiša drugog kvartala, a onda gosti prave seriju 11:0 i na poluvrijeme odlaze sa prednošću 44:36.

Treća četvrtina donijela je dvocifrenu razliku za italijanski tim koji je pred posljednju dionicu imao 15 poena više 66:51. Ipak domaći košarkaši se ne predaju i u finišu su nakon trojke Marka Jošila uspjeli da dođu do izjednačenja 73:73. Odgvorili su gosti i došli do vođstva 77:74. Posljednji šut na meču imao je Jošilo, ali je promašio trojku za produžetak i Tortona je upisala petu pobjedu.