Igokea autoritativno počela odbranu titule

Igokea

Igokea u prvom meču četvrtfinala Lige BiH pobijedila Sparse.

Igokea, koja brani titulu, je na domaćem ternu bila ubjedljiva protiv Sparsa 77:54. Tim Vladimira Jovanovića od starta je nametnuo svoj stil igre, gosti su se držali samo prvu četvrtinu koja je završen 17:16. Onda u drugom kvartalu domaći tim je prebacio u brzinu više i na poluvrijeme otišao sa 14 poena prednosti 44:30 i tu je pobjednik odlučen. U trećoj četvrtini imali su i preko dvadeset poena prednosti tako da su priliku dobili i mladi igrači Ognjen Radošić i Vladimir Milovanović.

Svi igrači u domaćem timu postizali su poene, a jedini dvoicfreni je bio Nikola Marić sa 11, po dva manje upisali su Brajant Kraford i Tej Voler, Ognjen Stanković, Darko Talić i Stefan Đorđević su dali po osam. Na drugoj strani Haris Ćurevac 20, Miloš Vraneš 15 poena.