Gostujuće pobjede Slavije, Sutjeske i Rogatice

Tri meča petog kola Prve lige Republike Srpske na programu u subotu i u sva tri slavili gosti.

Slavija je pobijedila Student Igokeu u gostima sa 52:54 (25:13,13:17,6:16,8:8). Željko Klještan je na 10 sekundi do kraja sa linije slobodnih bacanja doveo goste u vođstvo 52:53. Na drugoj strani Srđan Bošković je promašio polaganje, loptu je uhvatio Dušan Elez nad kojim je napravljen nesportski faul na sekund do kraja. Elez je pogodio jedno bacanje i postavio konačan rezultat.

Darko Damjanović sa 16 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu, Aleksandar Tunguz je dao 12, a Dušan Elez 11. U domaćem timu jedini dvocifreni bio je Andrej Bojanić sa 11 poena.

Sutjeska je u gostima pobijedila oslabljeni Sokolac sa 57:70 (15:11,13:19,8:17,21:23) i došla do četvrte pobjede. Miloš Pavlović sa 16, Miloš Fimić sa 15 i Mrđan Mrković sa 13 poena predvodili su tim iz Foče do pobjede. U domaćem timu Nemanja Stanković 18 poena, Nemanja Pečenica 13 poena 12 skokova, a 13 poena je dao i Mihajlo Šalić.

Rogatica je pobijedila Vardu u Višegradu 61:74 (24:11,10:24,9:23,18:16) . Gosti su nakon izjednačenog prvog poluvremena do pobjede došli mnogo boljom igrom u drugom dijelu odnosno u trećoj četvrtini.

Miroslav Milidrag je za pobjednike dao 17, Nemanja Okiljević 15 poena i 13 skokova, Stefan Okiljević je dao 11, a Nikola Pilindavić 10 poena.

U domaćem timu samo članovi startne petorke su postizali poene. Bojan Bogdanović je dao 22, Nemanja Stanimirović 20.