Grobari Banjaluka

Partizan i CSKA igraće u finalu turnira povodom 50. rođendana KK Igokea.

Crno-bijeli su u dva dana turnira upisali dvije pobjede. Nakon Hapoela bili su bolji od Turk Telekoma 75:71.

Odlčno su košarkaši Željka Obradovića odigrali prvu četvrtinu poslije kje su imali 10 poena prednosti 25:15. Slična situacija i u drugom kvartalu, iako bez nosilaca igra koji su odmarali Partizan kontroiše istvari na terenu i na poluvremenu su imali osam poena više.

Džikić: Ljudi finale je veliki rezultat

Odličan start treće četvrtine i Partizan odlazi na 19 poena prednosti i činilo se da će to biti rutinski posao. Ipak tim Nenada Čanka u nastavku igra sa više energije i polako tope prednost Partizana da bi u finišu prišli na dva poena zaostatka, a slobodna bacanja je imao Travis Vošington.

Promašio je oba, na drugoj strani Balša Korivica i Ognjen Jaramaz su bili precizni i Partizan, koji je imao veliku podršku publike na otvorenom stadionu je došao do pobjede.

Danilo Anđušić vodio je Partizan do trijumfa sa 15 poena, Alen Smailagić i Tristan Vukčević su upisali po 13, a Kevin Panter je dao 10 poena. Na drugoj strani dok je Markis Mekdafi bio najbolji u ekipi iz Ankare sa 15 poena.

”Ovo je pripremni period, utakmice služe da bi se neke stvari vidjele. Želio sam da dam svim igračima šansu, pogotovo ovim mlađim. To sam i uradio. Oni su igrali više nego nosioci. Ambijent u kome smo igrali bio je fantastičan. Hvala publici na atmosferi, jedna lijepa i korektna utakmica“, rekao je trener Partizana Željko Obradović.

Rival Partizana u finalu, biće ekipa CSKA. Finale je na programu u nedelju od 19 časova. Ranije, Turk Telekom će od 13 časova igrati protiv Igokee u borbi za peto mesto, a Hapoel i Galatasaraj će od 16 časova igrati za treće mjesto.