Feniks najbolji u regionu

Ženski košarkaški klub Feniks iz Banjaluka najbolji u regionu u konkurenciji do 15 godina.

Feniks je osvojio regionalnu WABA ligu na završnom turniru koji je odigran u Aleksandrovcu. U polufinalu su pobijedile Zrinjski 68:52, a u finalu Trešnjevku 59:58 poenima Hane Predojević sa linije slobonih bacanja. Predojevićeva je bila sjajna u finalu postigavši 31 poen uz 18 skokova. Na kraju je proglašena i za MVP-ija završnog turnira. Uz nju dvocifren učinak u pobjedničkom timu imala je Anđela Demirović sa 13 poena i 11 skokova.

Ova generacija Feniksa je ove sezone osvojila sva takmičenja koja je igrala. Područnu ligu, pa Ligu Republike Srpske, pa Ligu BiH i na kraju WABA ligu.

Kada su mladje kategorije u pitanju prioritet nam je razvoj talentovanih igračica kroz treninge i kvalitetna takmičenja. Čestitam svim članovima tima na osvojenom WABA trofeju”, rekao je trener Feniksa Darko Kosić.