Drama u Podgorici. Budućnost vratila seriju u Beograd

Crvena zvezda – Budućnost 2:2 u finalu ABA lige. Majstorica u petak u Beogradu odlučuje šampiona.

Crvena zvezda je sa prednošću 2:0 došla u POdgoricu, ali je Budućnost iskoristila domaći teren i izjednačila na 2:2. U četvrtom meču su pobijedili 81:80 (19:23:20.19,19:21,23:17). Budućnost je povela 4:0, onda Zvezda napravila seriju 9:0 i imala konstantno vođstvo do finiša meča. U dva navrata su gosti imali i 10 poena prednosti, posljednji put na sedam minuta do kraja (68:58). U tim trenucima povrijedio se i Vili Rid i činilo se da Zvezda može do titule. Rida je zamijenio Zoran Nikolić i odigrao bitnu ulogu do kraja. Domaća ekipa je do vođstva došla poenima Ivanovića na tri minuta do kraja 78:76. Onda se Zvezda preko Dobrića i Kuzmića vraća i vode 80:78. Na drugoj strani Zoran Nikolić pogađa oba bacanja za 80:80 na 47 sekundi do kraja. Lojd u napadu Zvezde ne pogađa za dva, i do kraja je ostalo 30 sekundi. Kobs je uzeo loptu, a Lazić na sedam sekundi do kraja pravi faul. Kobs pogađa jedno bacanja za 81:80. Poslije tajm auta Lojd je opet sa poludistance neprecizan, ali lopta je otišla u aut za Zvezdu. Ostaja je samo sekunda. Lopta je išla na Davidovca, ali ovaj nije uspio da pogodi i serija se vraća u Beograd.

U pobjedničkom timu Džastin Kobs 22 poena sedam asistencija, Luka Mitrović 13, Nikola Ivanović 11, Zoran Nikolić 10 poena. U gostujućem timu Džordan Lojd 23, Ognjen Dobrić 13, Lendri Noko 12 poena.