Drama i pobjeda Partizana: Veliki povratak i malo i sreće u finišu

Aleksadar Đorđević

Partizan je u sedmom kolu Evrolige pobijedio Fenerbahče 85:84.

Partizan je dobro počeo meč. Vodili su 15:12 i onda su stali. Počeli su da gube lopte, a gosti da pogaaju za tri poena i uskoro tim iz Istanbula vodi 25:15. U prvom poluvremenu su postigli devet trojki i na veliki domor su otišli sa prednošću 56:47 za koju je najzaslužniji Najdžel Hejs-Dejvis koji je ubacio 21 poen.

Drugo poluvrijeme gosti bolje počinju, odlaze na 61:47, Partizan je u finišu nakon pet poena koje je vezao Danilo Anđušić prišao na 67:63.

Početkom posljednje dionice poslije trojke Doužera Partizan je prišao na 69:66. Uspjeli su domaći košarkaši i da izjednače na 73:73, a onda i nakon kontre Frenka Kaminskog i povedu 79:78. Onda neizvjesna završnica u kojoj je ključnu ulogu odigrao Danilo Anđušić.

Imao je Partizan za posljednji napad pri vođstvi 85:84 sedam sekundi. Sve je urađeno odlično i lopta je išla pod koš na slobodnog Kaminskog. Malo je ostao kratak i bio je posjed za goste. Za tri je šutirao Dorsi, ali nije pogodio i počelo je veliko slavlje u Areni.

Frenk Kaminski je ubacio 15, Džejms Naneli 13, Alen Smailagić 13 za Partizan, koji u narednom kolu gostuje Bajernu.

Na drugoj strani Najdžel Hejs-Dejvis 23, Tajler Dorsi 18, Džonatan Motli 11, Tarik Biberović 10 poena.