Dobrić vodio Zvezdu do 2:0

Košarkaši Crvene zvezda vode 2:0 u finalnoj seriji ABA lige protiv Budućnosti.

I u drugom meču su pred svojim navijačima pobijedili Budućnost 85:79 (30:17,25:24,8:29,22:9). Zvezda je agresivno počela utakmicu i veoma brzo došla do 20 poena prednosti, a na poluvrijeme su otišli sa prednošću od 14 poena. U trećoj dionici gosti uzvraćaju četvrtinu dobijaju 29:8 te u posljednjih 10 minuta ulaze sa prednošću 70:63. Imali su gosti i 74:65, ali je Zvezda uspjela da se preko Ognjena Dobrića i Marka Simonovića vrati i povede na dva ipo minuta do kraja 78:74. Gosti su preko Ivanovića uspjeli opet da dođu do vođstva, ali Ognjen Dobrić je opet pogodio za tri i vratio prednost Zvezdi, koju su sačuvali do kraja i na pobjedu su do titule.
Dobrić sa 27 poena najbolji kod pobjednika, Džordan Lojd je dao 16, a Lendri Noko 15 poena. Na drugoj strani Danilo Nikolić 26, Džastin Kobs 14, Nikola Ivanović i Melvin Edžim po 12 poena.
Treći meč na programu je u ponedeljak u Podgorici.