Košarkaši Crvene zvezde u petom kolu Evrolige savladali CSKA u Beogradu.

Zvezda je pobijedila CSKA poslije produžetka 86:84 (18:20,17:23,11:8,27:22,13:11)

CSKA je kontrolisao rezultat u prvom poluvremenu i na veliki odmor su otišli sa osam poena razlike.

Serijom 6:0 na početku drugog poluvremena gosti su otišli na dvocifrenu prednost (35:49). Ipak Zvezda se u finišu serijom 10:1 uspjela vratiti u život te je pred posljednju četvrtinu CSKA imao samo pet poena prednosti (46:51).

Posčetkom posljednje dionice poslije trojke Hola, Zvezda je prišla na 51:54, a nakon trojke Rita su došli do izjednačenja 56:56. Ipak poenima Heketa gosti opet odlaze na pet poena prednosti (56:61). Heket opet preuzima odgovornost nakon poena Kuridže i odvodi goste na 64:58. Italijanski košarkaš je pogodio trojki i za vođstvo 70:64. Ond Zvezda na 1:50 do kraja trojkom Davidovca prilazi na 69:70, a poenima istog igrača poslije ofanzivnog skoka Zvezda prelazi u vođstvo 71:70. Onda se opet pojavio Heket i trojkom vratio prednost 71:73. Zvezdi je produžetak obezbijedio Džordan Lojd sa linije slobodnih bacanja. U dodatnih pet minuta Zvezda je serijom 7:0 obezbijedila tek drugi trijumf u 16. meču protiv CSKA u Evroligi. Imao je CSKA posljednji napad, ali trojku nije pogodio Majk Džejms.

U pobjedničkom timu prvo ime Džordan Lojd sa 31. poenom, Kori Volden je dao 12, Marko Jagodić Kuridža11, a Emanule Teri 10 poena.

Na drugoj strani Danijel Heket 29, Vil Klajburn 18 , Nikola Milutinov je ubacio dva poena.