Crvena zvezda prekinula seriju poraza od Olimpije Milano: Pobjeda nakon četiri godine

Nemanja Nedović

Crvena zvezda je nakon šest vezanih poraza konačno pobijedila milansku Olimpiju i to u gostima u 21. kolu Evrolige 76:62.

Bila je to deveta ovosezonska pobjeda Crvene zvezde, kojim su se sa večerašnjim rivalom izjednačili na tabeli.

Crvena zvezda je od sredine prve četvrtine preuzela ritam utakmice i do kraja prve četvrtine su imali vođstvo 23:15. U prvom kvartalu ostali su bez Nemanje Nedovića i Majka Tobija, koji su zbog povreda napustili teren.

I bez njih nastavili su sjajno da dijele loptu u napadu i u drugoj četvrtini, nastavili da pogađaju za tri i imali su najveće vođstvo 32:17. Igrala je Zvezda odličnu odbranu i domaći tim je za šest minuta postigao samo dva poena. Na poluvremenu je tim Janisa Sferopulosa imao vođstvo 47:31.

Domaći tim serijom 9:0 počinje drugo poluvrijeme i dolazi do 47:40 i trener gostiju zove taj-aut. Onda gosti uzvraćaju serijom 10:2 i odbijaju napad domaćih.

Početkom poslednje četvrtine nova serija domaćih koji prilaze na 59:54, ali nova serija gostiju koji dolaze do bitne pobjede.

U pobjedničkom timu Rokas Giedraitis 22, Džoel Bolomboj 14 poena. Na drugoj strani Đordano Bortolani 14 poena.