Crvena zvezda prekinula niz poraza: Na domaćem terenu bolji od Virtusa

Pobjeda Zvezde
Nemanja Nedović i Janis Sferopulos

Crvena zvezda je u 31. kolu Evrolige na domaćem terenu pobijedila Virtus iz Bolonje sa 94:79.

Zvezda je tako prekinula niz od šest poraza u Evroligi i upisala je 11. pobjedu ove sezone u Evroligi.

Crvena zvezda je nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu u finišu za samo osam sekundi postigla dvije trojke i na poluvrijeme su otišli sa prednošću 48:42. To kao da im je dalo krila i nastavili su sa dobrom igrom u trećoj četvrtini u kojoj su imali i 11 poena prednosti, a rezultat pred posljednjih 10 minuta je bio 74:65 za domaći tim.

Uspjela je Zvezd do kraja da zadrži prednost i upiše pobjedu do koje su je vodili Nemanja Nedović sa 22, Džoel Bolomboj sa 15, Miloš Teodosić sa 11 poena i devet asistencija, isto broj poena je imao i Dejan Davidovac, Luka Mitrović je ubacio 10, a Dalibor Ilić pet poena. Kod gostiju Tornike Šengelija je dao 25 poena.