Crvena zvezda nije uspjela zaprijetiti Realu: Mario Hezonja posebno inspirisan

Mario Hezonja

Crvena zvezda izgubila je na domaćem terenu od Reala u 15. kolu Evrolige 72:58.

Za domaći tim bio je ovo deseti poraz ove sezone, dok je Real i dalje lider sa samo jednim izgubljenim mečom.

Domaći tim je protiv lidera Evrolige dobro odigrao prvu četvrtinu koja je završena 20:20. U drugoj su počeli problemi prije svega su se manifestovali kroz izgubljene lopte. Zvezda ih je na kraju poluvremena imala 11 i poslije 20 minuta igre rezultat je bio 45:34 za Real.

Vladimir Jovanović: Generalno, imali smo lošu sezonu, ispod očekivanja i ambicija koje smo zacrtali pred početak

Početkom drugog poluvremena gosti odlaze na najveću prednost 49:34. Uspjela je Zvezda da se vrati na 49:39, a onda odgovor Reala koji odlazi na novo najveće vođstvo 58:41, a kada su nakon trojke Marija Hezonje otišli na 61:43 bilo je jasno da će bodovi u Madrid.

U posljednjoj četvrtini domaći tim je uspio da priđe na 61:48, odgovor gostiju je bio odlazak na 68:50 i potvrta pobjede.

Mario Hezonja odigrao je odličan meč u pobjedničkom timu. Ubacio je 17 poena i imao 10 skokova, Vensan Poarije je ubacio 14, a Eli Ndiaje je dao 10 poena, dok je Džanan Musa ubacio četiri. U domaćem timu Miloš Teodosić i Luka Mitrović po 14, Adam Hanga 10 poena.