Crvena zvezda nadoknadila 18 poena zaostatka i u finišu “slomila” Studentski centar: Uprava napolje čulo se sa tribina

Zvezda do prednosti.
Miloš Teodosić

Crvena zvezda je u prvom meču četvrtfinala plej-ofa ABA lige pobijedila Studentski centar 83:81.

Loše je Crvena zvezda odigrala veći dio meča pred samo 3.324 gledaoca. Gosti iz Podgorice s druge strane odigrali su odlično sve osim finiša. Imali su na poluvremenu vođstvo 40:30. U trećoj četvrtini i maksimalnih 18 poena prednosti, a pred poslednjih 10 minuta su vodili 64:49. U poslednjem kvratalu dio malobrojne publike je skandirao “Uprava napolje”.

Onda su domaći košarkaši, prije svih Miloš Teodosić, Nemanja Nedović i Dejan Davidovac, počeli da pogađaju za tri i uspjeli su da preokrenu rezultat. Imao je gostujući tim posljednji napad i šut za produžetak, ali Luka Bogavac nije pogodio.

Miloš Teodosić sa 17 poena predvodio je pobjednike, Luka Mitrović je dao 14, a Nemanja Nedović i Dejan Davidovac po 13 poena. Na drugoj strani Tomislav Ivišić 14, Luka Bogavac i Nikola Pavličević po 11, Igor Drobnjak 10 poena.

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.