Mirotić kaznio Zvezdu

crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone u meču 16. kola Evrolige.

Zvezda je na domaćem terenu izgubila nakon produžetka 94:99, i tako doživjela osmi poraz. Barselona je u prvoj četvrtini imala i 15 poena prednosti, a Zvezda je ostala bez Luke Vildoze, koji se povrijedio.

Ipak to domaće košarkaške nije pokolebalo. Uz pomoć publike su do poluvremena uspjeli da meč uvedu u egal, a onda u drugom poluvremenu predvođeni sjajnim Flipom Petruševom, domaći košarkaši dolaze i do 12 poena prednosti u posljednjoj četvrtini 72:60. Barselona se vraća i dolazi do 79:79. Onda Nemanja Nedović pogađa oba bacanja za 81:79. Barselona je imala napad i dovoljno vremena, pošto je njihov trener tražio tajm aut. Ipak nisu uspjeli da poentiraju odnosno Higins je promašio trojku. Onda penal završnica i Zvezda na osam sekundi do kraja ima 84:81. Potom ne prave faul, a Nikola Mirotić to kažnjava i meč odvodi u produžetak.

U dodatnih pet minuta bolja igra gostiju i njihova 11. pobjeda ove sezone.

U ekipi Barselone Tomaš Satoranski 19, Kori Higins 15, Aleks Abrines 14, Nikola Mirotić 12, Setrak Šanli 10 poena. Filip Petrušev i Nemanja Nedović po 24 poena u domaćem timu , Luka Mitrović 18, a Ognjen Dobrić 14 poena.