Crno bijeli šalju pozdrave iz Monaka

Partizan

Partizan je poslije osam godina zaigrao u Evroligi i odmah obezbijedio top 8 fazu. Prvi put su među osam naboljih poslije 13 godina.

Partizan je kolo prije kraja ligaškog dijela obezbijedio četvrtfinale pošto su Monako pobijedili u gostima 84:88. Crno bijeli su tako upisali 19. pobjedu ove sezone.

Nisu dobro počeli meč i Monako je imao devet poena razlike. Onda je gostujući sastav zaigrao bolje prije svega u odbrani, razigrao se Aleksa Avramović i poslije serije 10:0 Partizan je prešao u vođstvo i na poluvremenu su imali sedam poena prednosti.

Odličan početak i treće četvrtine u kojoj je Partizan imao i dvocifreno vođstvo, ali su pred odlučujućih 10 minuta imali samo šest.

U posljednjoj četvrtini drama. Uspio je domaći tim da dođe i do prvog vođstva poslije šest poena u nizu Matiejunasa. Ipak gosti su ostali koncentrisani i zahvaljujući, Naneliju, Ledeju i Avramoviću, koji su bili precizni sa linije penala i Kevinu Panteru, koji je postigao ključnu trojku za vođstvo 84:80 Partizan je došao do pobjede i četvrtfinala.

U pobjedničkom timu Zek Ledej i Aleksa Avramović su postigli po 22 poena, Alen Smailagić i Džejms Naneli su dali po 12. U ekipi Monaka Eli Okobo 23, Alfa Dialo 11 poena.