Crno bijeli iz Bolonje slavili u Beogradu

Džejms Naneli

Virtus je u 17. kolu Evrolige pobijedio Partizan u Beogradu sa 77:75.

Tako je tim Luke Bankija nanio osmi poraz ove sezone ekipi Partizana u Evroligi, a tek su druga ekipa koja je ove sezone slavili u Beogradu poslije Barselone.

Virtus je bolje prije svega u odbrani odigrao prvo poluvrijeme. U prvoj četvrtni su imali 11 poena prednosti,a onda je u igru ušao Džejms Naneli, koji je unio energiju u igru Partizana, koji je uspio da dođe do izjednačenja 25:25. Onda su opet gosti, koje je odlično služio šut sa distance uspjeli da se odlijepe i opet su imali 11 poena prednosti, a crno-bijeli su uspjeli do poluvremena da smanje na 41:36.

U trećoj četvrtini odnosno na njenom početku Virtus odlazi na 13 poena prednosti, a domaći tim zahvaljujući prije svega Ognjenu Jaramazu do kraja uspijeva da smanji na pet poena zaostatka.

Tih pet je bilo magična cifra preko koje nisu uspjeli da priđu domaći košarkaši sve do pe tminuta do kraja kada je Naneli smanjio na 67:63. Onda nakon kontre Jaramaza prilaze na 67:65. Razigrao se u drugom poluvremenu i Frenk Kaminski i nakon njegov trojke na semaforu piše 69:68.

Virtus nije dao vođstvo, a nda na 1:11 do kraja opet crno-bijeli prilaze na pon zaostatka 73:72. Potom igraju donru odbranu, Ledej promašuje za tri, a Kaboklo nakon ofanzivnog skoka pravi faul u napadu. Na drugoj strani Ife Lundberg pogađa iz teške pozicije za 75:72. Kevin Panter na 10 sekundi do kraja ima slobodna bacanja. Pogađa oba.

Uslijedio je faul na Marku Belineliju, koji bez greške gađa. Panter je fauliran i sudije pokazuju dva bacanja iako publika traži nesportsku. Prvo pogađa, drugo promašuje namjerno, Jarmaz i Lundberg skaču za loptu koja odlazi u aut i sudije pokazuju da je za domaće.Kaminski šutira za tri , lopta je iscurila iz koša.

U pobjedničkom timu Ife Lundberg 14, i Marko Belineli 14 poena. U domaćem timu Džejms Naneli 17, Ognjen Jaramaz 12, Frenk Kaminski i Bruno Kaboklo po 10 poena.