Crno bijela oluja ide ka Kaunasu

Partizan

Partizan i u drugom meču plej -ofa Evrolige pobijedio Real u Madridu.

U drugom meču ubjedljiva pobjeda Partizana 95:80, koji sada vodi 2:0 i pobjeda ih dijeli od fajnal fora u Kaunasu. Priliku imaju drugog maja u Beogradu pred rasprodatom Arenom.

Samopouzdanje, energija, pametna igra to je ukratko kako su crno bijeli plesali po Madridu večeras. U prvom poluvremenu kontrolisali su skok kako nije bilo Tavaresa i imali dosta lakih poena iz tranzicije. Vodili su košarkaši Željka Obradovića od početka do kraja, a Real je u nekim momentima u prvom poluvremenu ličio na amaterski tim.

Partizan je na poluvremenu imao 14 poena prednosti. Jedini problem su imali do sredine treće četvrtine kada je domaći tim krenuo agresivnije, zaigrali su zonu i prišli na pet poena minusa. Sudije su im u trećoj četvrtini dozvolile grublju igru. Nisu gubili gosti glavu, a možda i ključni detalj meča je trojka Nanelija uz faul, kojom su košarkaši Partizana otišli na devet poena razlike. Poslije je bilo lakše i na kraju rutniska pobjeda.

Meč je na kraju obilježila i tuča. Ljlulj na napravio težak faul na Panteru, ovaj je ljutito krenuo prema njemu i nastala opšta frka na terenu, a najteže je prošao Egzum, koga je Jabusele rvačkim zahvatom poslao na teren. Poslije su sudije dugo gledale snimak i odlučile da ekipe pošalju u svlačionicu na 1:42 do kraja.

U pobjedničkom timu Dante Egzum 19, Zek Ledej 18, Džejms Naneli 16, Kevin Panter 14, Matijas Lesor 10. Na drugoj strani Rudi Fernandez i Mario Hozonja po 16, Džanan Musa 13 poena.