Budućnosti BN derbi, pobjede Slavije, Prijedora, Drine,Student Igokee

Odigrano pet utakmica 18. kola Prve lige Republike Srpske.

Lider šampionata Budućnost Bn pobijedila je u derbiju Rogaticu u gostima 46:64. Domaćin je bio u igri do posljednje četvrtine, a onda su gosti posljednji period igre dobili 27:11. Milivoje Božović sa 19 poena i devet skokova najbolji kod pobjednika, Dinko Peljto je dao 11, a 10 poena je ubacio Elmir Džafić. U domaćem timu Miroslav Milidrag 16 poena i 10 skokova, a Luka Radmilović je dao 10 poena.

Drugoplasirana Slavija je na domaćem terenu bila bolja od Varde 72:46. Slavija je do poluvremena riješila pitanje pobjednika (31:16). Matija Šehovac sa 20 poena i 11 skokova prvo ime susreta, Nenad Biberdžić je dao 13, Aleksandar Tunguz 12, a 11 je ubacio Darko Damjanović. Na drugoj strani Bojan Bogdanović 18, Lazar Milošević 14 poena i 10 skokova.

Prijedor Spartak je na domaćem terenu pobijedio Sokolac 81:71. Kod pobjednika Bojan Lulić 15 poena 11 skokova, poen manje ja dao Marko Radun, Srđan Lončar, Aleksandar Ivetić i Lazar Dražić su dali po 12 poena. U poraženom sastavu Miroslav Kovač 28, Nemanja Pečenica 25, Igir Đerić 10 poena.

Drina Princip je bila ubjedljiva na domaćem terenu protiv Akademije Borac 97:60. Prvo ime kod pobjednika u čijim redovima su svi igrači postizali poene Bojan Matić sa 20 poena, Strahinja Mladenović je dao 12, a Filip Cvjetinović 11 poena. Siniša Šorak sa 16 i Srđan Adamović sa 14 poena najbolji kod gostiju.

Student Igokea je slavila u gostima kod Kozare 77:88. Odličan meč odigrao je Bojan Milovanović koji je dao 33 poena, pratio ga je Aleksa Čovičković sa 20. U ekipi Kozare Dejan Barbarez 30, Vanja Samardžić 20, Dejan Kelečević 10 poena.