Budućnost u generalci bolja od Splita

Košarkaši Budućnosti su u posljednjoj provjeri pred ABA Superkup slavili u SC “Morača” protiv ekipe Splita rezultatom 94:70.

Budućnost je sjajnom igrom u drugom dijelu meča slavila protiv ekipe Splita. Nakon prvih deset minuta rezultat je bio 21:19. U prvoj dionici najbolji igrač u Budućnosti bio je Hasan Martin koji je u prvom kvartalu postigao 7 poena. U drugoj četvrtini viđena je ujednačena borba dvije ekipe, da bi izabranici Slobodana Subotića u drugom poluvremenu slomili otpor gostiju i zasluženo slavili.
Najefikasniji pojedinac na meču bio je Petar Popović koji je postigao 16 poena, Hasan Martin je upisao 15, Martins Meiers i Skot Bamfort su upisali po 13 poena.

U ekipi Splita, Gabrić je upisao 15, Bajo 11, Kedžo 10, a u debiju za Split bivši igrač Budućnosti Robert Rikić je upisao četiri poena.

Košarkaši Budućnosti preksutra putuju u Zagreb, gdje ih očekuje ABA Superkup. Plavi u prvom kolu Superkupa igraju sa ekipom Cibone 27. septembra.