Budućnost preko gradskog rivala do prednosti u polufinalu plej ofa

Budućnost sigurna u prvom meču.
Budućnost - Radnik

Budućnost i Radnik su odigrali prvi meč polufinalne serije plej-ofa šampionata Republike Srpske, a slavila je ekipa Budućnosti 87:75.

Od samog starta meča Budućnost, koja je bila domaćin je zaigrala bolje i nakon prve četvrtine su imali prednost 25.11. Onda sasvim druga slika u drugoj dionici u kojoj Radnik ima svoje odlične minute i rezultat na poluvremenu je bio 42:40 za Budućnost.

U drugom poluvremenu tim Darija Čojića opet bolje igra i pred posljednjih 10 minuta igre su vodili 67:59. Početkom posljednje dionice mini serija Radnika, koji prilazi na 68:64. Onda je uslijedila serija Budućnosti 13:2, kojom su prelomili meč u svoju korist.

Aleksandar Pirgić je sa 24 poena predvodio pobjednike, Nikola Đorđić je ubacio 16, Dinko Peljto 15, a Jovica Kecman 13 poena. Na drugoj strani Dejan Kokoruš 25, Nikola Mičić 23 poena i 11 skokova, a Đorđe Curović je dao 12 poena.