Borčeva 13. pobjeda

Košarkaši Borca ostvarili su 13. pobjedu u šampionatu Bosne i Hercegovine.

Banjalučani su pred svojim navijačima savladali Zrinjski, 80:71 (24:18,23:15,16:18,17:20) u utakmici 21. kola.

Ekipa Dragana Nikolića je još u prvom poluvremenu stekla dvocifrenu prednost. Na poluvremenu je bilo 14 poena razlike (47:33), a na početku posljednje dionice su imali (63:51). I onda kao i na turniru ABA 2 lige u Širokom pad u posljednoj četvrtini. Gosti su uspjeli da priđu na samo pet poena zaostatka (72:67), na tri ipo minita prije kraja. Ipak, zahvljajući Kaningemu, Boldvinu i Keniću, Borac pravi sriju od 6:0, i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno.

U Borcu, najbolji Džošua Kaningem sa 16 poena, Srđan Gavrić je dodao 12, a Stefan Kenić 11. U ekipi Zrinjskog, kome je ovo 15. poraz, Anes Podojak je postigao 22, a Milenko Veljković 18 poena.