Borcu četvrtina dovoljno za pobjedu

Košarkaši OKK Borac u meču 12. kola ubjedljivo pobijedili Rudar.

Borac je na domaćem terenu u prvoj utakmici drugog dijela šampionata Republike Srpske pobijedio Rudar 82:62 i nastavio da pravi lidera Leotar. OKK Borac je sada na učinku 11 pobjeda i poraz. Na drugoj strani Rudar ima tri pobjede i devet poraza.

Ključnu prednost ekipa Bojana Božića ostvarila je u drugoj četvrtini koju su dobili 19:8, te su na poluvrijeme otišli sa 16 poena prednosti (39:23).

U drugom poluvremenu sačuvali su prednost iz prvog te došli do konačnih dvadeset poena razlike.

Arsenije Vučković sa 17 poena i 12 skokova bio je najbolji u Borcu.Dejan Barbarez dao je poen manje. Novi igrač Jovica Kecman imao je učinak osam poena i sedam skokova.

Na drugoj strani Stefan Torbica 21 poen i 13 skokova, a Vladan Sandić je dao 15 poena uz devet skokova.

Student Igokea – Sutjeska pomjereno

TABELA. LEOTAR 12/0, OKK BORAC 11/1,SOKOLAC 9/3, STUDENT IGOKEA (-1)7/4, VARDA (-1) 6/5, SUTJESKA (-1) 5/6, PRIJEDOR (-1) 4/7,PRINCIP 4/8, RUDAR 3/9, SLAVIJA (-1) 2/9, ROGATICA 8-1) 0/11.